در حال بارگذاری ...
 • پنجمین دوره جشنواره سراسری تئاتر فجر توسط مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیری طاها عبدخدایی از روز 12 تا 23 بهمن ماه 1365 در شهر تهران و در سالن‌ اصلی و چهارسو مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، فرهنگسرای نیاوران، موزه هنرهای معاصر، تالار مولوی، تالار محراب، تالار وحدت و تالار هنر برگزار شد.

   

  در دوره پنجم این جشنواره 15 اثر در بخش مسابقه، 11 اثر در بخش مهمان، 7 اثر در بخش ویژه و 4 اثر در بخش جنگ شرکت داشته‌اند؛ 5 اثر از خراسان، 16 اثر از تهران، 2 اثر از مشهد، 2 اثر از اهواز، 2 اثر از همدان، 2 اثر از بندرعباس و از شهرهای کاشان، گنبد کاووس، سبزوار، شیراز، کرمان، زاهدان، تنکابن، کردکوی، خرم‌آباد، یاسوج، شهرکرد، نیشابور و کاشمر هر کدام یک نمایش. پنجمین دوره جشنواره نیز به صورت ملی برگزار شده است.  

   

  در این دوره خبر‌نامه نمایش(نشریه پنجمین جشنواره سراسری تئاتر فجر) به چاپ رسیده است. آثار این دوره در بخش‌های اثر برگزیده، نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری مرد، طراحی لباس و هماهنگ‌کننده ریتم نمایش به رقابت پرداخته‌اند. قابل ذکر است که در این دوره جشنواره داوری بخش نمایشنامه‌نویسی، براساس نمایشنامه‌های اجراشده در جشنواره صورت گرفته است.

   

  در این دوره نقد و بررسی نمایش‌های بار دیگر غدیر، تلنگر، عکس یادگاری، نفاق، ریشه عشق، خوشه‌های خاکستری، نامیرا و اسب سفید برگزار شد. پنجمین دوره جشنواره میزبان 6 نشست تخصصی بوده است.