در حال بارگذاری ...
 • نهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر فجر توسط مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیری علی منتظری از 24 تا 30 بهمن 1369 برگزار شد. اداره برنامه‌های نمایش، سالن اصلی، سالن قشقایی، سالن 2 و سالن چهارسو مجموعه تئاترشهر، خانه نمایش، دماوند، تماشاخانه سنگلج، قلهک، کسری، کوچک، گلریز، لاله‌های سرخ، تالار محراب، تالار مولوی، تماشاخانه نصر، تالار وحدت، ولی‌عصر و تالار هنر میزبان این دوره از جشنواره بودند. طراحان پوستر این دوره از جشنواره مرتضی ممیز و انوشیروان میرزایی کوچکسرایی بوده‌اند.

   

  در این دوره 14 اثر در بخش ویژه، 11 اثر در بخش جنبی، 4 اثر در بخش مسابقه کودکان و 8 اثر در بخش جشنواره جشنواره‌های جشنواره شرکت داشته‌اند. در این دوره و برای اولین بار نمایش‌هایی در 112 مکان مانند شرکت ملی فولاد، جزیره کیش، ایران خودرو، بانک کشاورزی، دبستان ایثارگران و دانشگاه علوم پزشکی به عنوان نمایش‌های کوتاه و بازی‌های نمایشی اجرا شدند. 24 اثر از تهران، 2 اثر از شیراز و از شهرهای کرج، فومن، گرگان، تبریز، همدان، مشهد و باختران هر کدام با یک اثر در جشنواره حضور داشته‌اند.

   

  این دوره از جشنواره دارای خبرنامه نهمین جشنواره سراسری تئاتر فجر به کوشش ناصر بزرگمهر بوده است. در دوره نهم نمایشگاه عروسک‌های ژاپنی در تالار وحدت برگزار شده است. در این دوره آثار در بخش‌های کارگردانی، بازیگری مرد و بازیگری زن به رقابت پرداخته‌اند.

   

  کانون ملی منتقدان تئاتر در دوره نهم در بخش جشنواره جشنواره‌ها، بخش ویژه، نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری مرد و بازیگری زن آثاری را منتخب کرده است. همچنین مسابقه عکاسی تئاتر برای اولین بار در این دوره برگزار شده است. 8 نمایش شرکت کننده در بخش جشنواره جشنواره‌ها در این دوره در تئاتر شهر نقد و بررسی شده‌اند. در دوره نهم 6 نشست تخصصی در تئاتر شهر برگزار شده است. اختتامیه جشنواره در تالار وحدت برگزار شده است.