در حال بارگذاری ...
  • پوستر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر
  • سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از 11 تا 20 بهمن ماه سال 1399 با دبیری حسین مسافرآستانه در تهران برگزار شد. دوره سی و نهم به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم امکان سفر گروه‌های تئاتری از سایر کشورها، به صورت بین المللی برگزار نشد. برگزارکننده این دوره نیز همانند ادوار قبل اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و مهدی دوایی طراحی پوستر اصلی این دوره را انجام داد.

     

    تالار وحدت، سالن‌های مجموعه تئاترشهر از جمله؛ تالار اصلی،‌ تالار چهارسو، تالار سایه و تالار قشقایی، تماشاخانه ایرانشهر (سالن استاد ناظرزاده کرمانی، سالن استاد سمندریان)، تالار مولوی و تالار حافظ در بخش صحنه‌ای، پهنه رودکی، محوطه آب نمای بازار بزرگ ایران (ایران مال) و ایوان مترو میدان ولیعصر(عج) در بخش خیابانی و سالن استاد جوانمرد در بخش رادیوتئاتر، میزبان اجراهای این دوره از جشنواره بودند.

     

    در این دوره با راه اندازی تلویزیون تئاتر ایران در فضای مجازی برای علاقه مندان هنر تئاتر این امکان فراهم شد تا نمایش های حاضر در جشنواره سی و نهم را (با توجه به شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا) از طریق سایت تلویزیون تئاتر ایران تماشا کنند.